• "Sağlığınız Bizim İçin Değerli"
Randevu Talep Formu

ÇENE DOLGUSU

Image

JAWLİNE DOLGUSU ve ÇENE DOLGUSU UYGULAMALARI

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulaması, jawline ve çene hatlarında problem yaşayan kişilerin sıklıkla başvurduğu bir işlemdir. Cerrahi bir müdahaleye gerek duymaksızın istenen etkiye ulaşılabilmektedir.

Bu özelliği ile ameliyatsız estetik uygulamaları arasında en popüler olanıdır.

JAWLİNE DOLGUSU VE ÇENE DOLGUSU UYGULAMASI HANGİ BÖLGELERE YAPILIR?

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulaması,

  • Kulak - çene köşesi,
  • çene köşesi,
  • çene köşesi - çene ucu bu bölgenin diğer adı da (jawline hattı) (jawline dolgu uygulaması)
  • çene ucuna

uygulama yapmak mümkündür.

JAWLİNE DOLGUSU ve ÇENE DOLGUSU UYGULAMASININ ETKİLERİ NELERDİR?

Image

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamaların etkileri çok radikaldir. Hem orta yüzü şekillendirmek hem çevre hattını oluşturmak hem de gıda estetiğini sağlamak için kullanılabilir. Dolgular enjekte edildiği yerde sadece bir hacim etkisi vermez. Aynı zamanda etraf dokuyu kendine çekerek bir sıkılaşma ve bir gerdirme etkisi oluşturur. Bu etki sayesinde jawline dolgusu ve çene dolguları uygulaması sonrası hem jawline dolgusu hattımız hem çene hattımız şekillenir, hem de orta yüz bölgesi sıkılaşır, ciltteki sarkmalarımız toparlanır ve dudak çevresi problemlerimiz azalır.

JAWLİNE DOLGUSU ve ÇENE UCU DOLGUSU

Image

Jawline dolgusu ve çene dolguları yukarıda bahsettiğimiz gibi orta yüz şekillendirmede, keskin bir jawline dolgusu hattı ve çene hattı oluşturmada ve gıdık estetiğinde kullanılan uygulamalardır. Jawline dolgusu ve çene dolgusu ile gıdı estetiği üzerine birazcık bahsetmek istiyoruz Çene ucumuz bazen önde, bazen geride olabilir. Çene ucumuza yan profilden bakıldığında alın, burun kökü ve çene ucunun aynı düzlemde yer alması gerekir. Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamalarıyla bu düzlem oluşturulmuş olur. Ön profilden bakıldığımızda ise çene ucunda erkek danışanlarda kare, kadın danışanlarda ‘V’ şeklinde bir görüntü isteriz. Bu görüntü oluşturma da jawline dolgusu ve çene dolguları etkili uygulamalardandır.

JAWLİNE DOLGUSU

Jawline dolgusu uygulamasının amacı keskin bir jawline dolgusu hattına ve çene hattına sahip olmaktır. Bu dolgu uygulamasında çene köşesi ve çene ucu arasındaki hattı keskinleştirmek ve gıdı estetiğinde kullanılır.

JAWLİNE DOLGUSU ve ÇENE KÖŞESİ DOLGUSU

Jawline dolgusu ve çene köşesi dolgusu dediğimiz yer kulağımızın biraz aşağısında bulunan çene kemiğimizin oluşturduğu köseye uygulanan dolgulardır. Jawline dolgusu ve çene kemiği köşesi üzerine uygulan dolgularda amaç yüzle boyun arasındaki geçişin daha belirgin olmasının sağlanmasıdır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip, yanakları belirgin danışanlarda tercih edilen uygulamadır.

Bu uygulama boyun ile yüz arasında ki tam da belirgin olmayan geçişi, daha belirgin hale getirilmesi sağlanır.

JAWLİNE DOLGUSU ve ÇENE KÖŞESİ KULAK HATTI DOLGUSU

Jawline dolgusu ve çene köşesi ve kulak arasındaki hatta uygulanan dolgu özellikle arka profilden bakıldığında etkileri daha net gözlemlenir. Özellikle erkek danışanlarda arka profilden bakıldığında kulak ve çene köşesi hattının daha belirgin olması, maskülen bir görüntüye neden olur. Daha maskülen daha sert bir görünüm elde etmek için kullanılır. Çene köşesi kulak arasına uygulan dolgu daha çok erkek danışanlarda uygulama tercih edilir.

JAWLİNE DOLGUSU VE ÇENE DOLGUSU UYGULAMASI NE KADAR KALICI?

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamasının kalıcılık süresi 9 ila 18 ay arasında değişim göstermektedir. Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulaması kemik üstüne, (periost üzerine) yapılan bir uygulamadır. Kemik üstüne yapılan dolgu uygulamalarında kalıcılık süresi diğer dolgu uygulamalarına göre birazcık fazladır. Dudak dolguların da kalıcılık süresi 6 ila 12 ay arasında iken, jawline dolgusu ve çene dolgularında kalıcılık süresi 9 ila 18 ay arasına uzanmaktadır.

JAWLİNE DOLGUSU VE ÇENE DOLGUSU ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAR?

Uygulama sonrasında etkiyi hemen görebilmek mümkündür.

JAWLİNE ÇENE DOLGUSU UYGULAMASI AĞRI YAPAR MI?

Image

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamaları genellikle bir Kanül yardımıyla yapılan uygulamalardır. Onun için küçük bir iğne yardımıyla kanülün giriş deliği hazırlanır. Giriş deliği hazırlandıktan sonra kanül, o delikten jawline dolgusu hattına ve çene dolgusu hattına enjekte edilecek şekilde bölgeye ilerletilir ve istenilen bölgelere uygulama yapılır. Yine girişi sırasında minimal ağrı mümkündür. Ancak kanül ilerleyişi sırasında çok fazla ağrı oluşturmamaktadır. Lokal anestezik krem ve kanül yardımıyla yapılan çok basit bir işlemdir. Ağrısız sayılabilecek uygulamalar arasındadır. Tüm jawline dolgusu hattının ve çene hattının bir kanül yardımıyla yâda bazı bölgelerini iğneyle dolgu uygulaması yapmak mümkündür. İğneler 27 G lik çok ince iğneler olduğu için uygulama sırasında herhangi bir lokal anestezi yapılmasa dahi çok fazla ağrı hissedilmez. Gene de ağrı eşiği düşük danışanlarda lokal anestezi krem kullanılarak, iğne girişi sırasında ki ağrının da ortadan kaldırılması mümkündür.

JAWLİNE DOLGUSU ve ÇENE DOLGUSU UYGULAMASINDA KAÇ ENJEKTÖR DOLGU KULLANILIR?

Image

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamasında kullanılan enjektör miktarı danışanın şikâyetlerine göre değişiklik göstermektedir. Jawline dolgusu hattı ve çene hattı dediğimiz hat yedi bölgeden oluşmaktadır. İhtiyaç doğrultusunda bu yedi bölgenin biri veya tamamı doldurulabilir. Buda enjekte edilen ürün miktarını çok radikal oranda değiştirir. İhtiyaç bazen tek enjektörken bazen 3 veya 4 enjektör ürün dahi kullanılabilir.

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamaları hangi durumda uygulanır?

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamaları jawline dolgusu hattının ve çene hattının belirginleştirmek için kullanılır.

Jawline dolgusu hattının ve çene hattının üzerine; yani orta yüzü ve gıdı bölgesini ilgilendiren durumlarda uygulanabilir.

Jawline dolgusu ve çene hattının üstünü ilgilendiren durumlar;

Jawline dolgusu uygulaması ve çene ucu dolgusu uygulaması, çene ucumuzun doğru konuma ulaştırılması yani çene ucumuzun yukarı aşağı hareketini, çene ucumuzu ileriye geriye hareketi veya sağa sola hareketi sağlamak için uygulanabilir. Dudak ve çene ucu arasındaki mesafenin arttırıp azaltılması için uygulanabilir.

Aynı zamanda jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamaları jawline dolgusu hattının ve çene hattının yukarısında olan bir diğer bölge olan nasolabiel çizginin (oluğun) şekillendirilmesi ve yok edilmesi amacıyla da uygulanabilir.

Nasolabiel çizgi kişiye özgü olarak bazen kulak bazen de dudağa doğru yakınlaştırılması gerekebilir. Aynı zamanda jawline dolgusu ve çene köşesi dolgusu ile nasolabiel çizgi silikleştirebilir.

Jawline dolgusu hattı ve çene hattının üzerinde bulunan elmacıklarımızı ve orta yüzümüzün şekillendirilmesinde de jawline dolgusu uygulamasına ve çene dolgusu uygulamalarına başvurulabilir.

Jawline dolgusu hattına ve çene hattına yapılan dolgular, jawline dolgusu hattının ve çene hattımızın daha keskin hale gelmesini sağlar. Aynı zamanda dudak köşesinden aşağı sanal bir çizgi indirdiğimizde sarkmanın en çok olduğu alan bizi karşılar.

Bu bölgede jawline dolgusu uygulaması ve çene dolgusu uygulamaları sarkmaları giderebilir. Aynı zamanda Jawline dolgusu uygulaması ve çene ucu dolgusu uygulaması altın oranın elde edilmesi amacıyla da kullanılabilir.

Jawline dolgusu hattının ve çene hattının altında ise gidi bölgesi estetiğinde kıymetlidir. Yağlanmaya aşırı kiloya bağlı olsun veya olmasın jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulaması gıdı estetiği amacıyla uygulanabilir. Jawline dolgusu ve çene kemiğine bağlı veya çenemizin geride veya ileride olduğu durumlarda da jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamasına başvurulabilir.

Jawline dolgusu ve çene dolgusunda en çok kullanılan model ve şekiller

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamalarında kadın danışanlarda ve erkek danışanlarda iki ayrı gruba ayrılır.

Kadın danışanlarda, çene ucunun daha sivri olması istenirken; erkek danışanlarda çene ucu daha düz olmalıdır.

Kadın ve erkeğin benzerlik gösterdiği tek bölge jawline dolgusu hattıdır. Jawline hattındaki keskinlik her grup içinde benzerdir. Kadın ve erkeğin ayrıştığı bir diğer bölge ise kulak ile çene köşesi arasındaki bölgedir. Erkek danışanlarda buradan daha belirgin olması daha maskülen bir ifade sağlar.

Bir diğer masükülen ifade sağlayan alan jawline dolgusu hattı ve çene ucudur. Jawline dolgusu ve çene ucu dolgusu uygulamasıyla tabanı geniş bir “V” halinde olması erkek danışanlarda daha maskülen, tabanı dar bir “V” halinde olması kadın danışanlarda feminen bir görüntü sağlar.

Herkese, her bölgeye uygulama yapmaya genelde gerek olmaz. Danışanların istekleri ve altın oran eşliğinde ihtiyaçlar belirlenmeli ona göre uygulamaya geçilmelidir.

JAWLİNE DOLGUSU VE ÇENE DOLGUSU ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Dolgu uygulamaları öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. En önemli öncelik iyice dinlenmiş olarak uygulamanın yapılmasıdır. Uygulama öncesi alkollü içecek tüketmemek ve uygulama öncesi en az üç gün boyunca kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler, yeşil çay ve aspirin gibi ilaçlar kullanılmamalıdır. Bu tür ilaçlar ve vitamin destekleri almak kani sulandırdığı gibi uygulamalarında oluşacak kızarıklık ağrı hassasiyet şişlik morluk gibi şikâyetlerin artmasına neden olur.

Dolgu uygulamaları sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Uygulama alanına temas etmemek çok kıymetlidir. Uygulama alanını her türlü enfeksiyondan korumak gerekir. Bunun için ilk 24 saat makyaj yapmamak, uygulama alanına 24 saat temas etmemek ve her türlü kirlilikten uzak tutmak en önemli unsur.

İlk bir hafta dolgu stabilizasyonu sağlığına kadar uygulama alanına sert dokunuşlar ve masaj yapılmamalıdır ve en az üç gün süreyle mimiklerimizi daha az kullanmaya, jawline dolgusu ve çene mimiklerimizi daha az kullanmaya özen göstermemiz gerekir.

Bir hafta boyunca yoğun spordan kaçınılmalı kan akışı ve nabız yükseltilmemelidir. Kan akışının artması ve kan sulandırıcı uygulamalar uygulama alanında oluşabilecek kızarıklık şişlik morluk miktarını arttırır aynı şeyleri sauna jakuzi gibi çok sıcak ortamlar için söylemek de mümkündür. Bu tür ortamlara da bir hafta süreyle girmekten kaçınılması gerekir. Sıcaklıktan, kan akış hızını arttırarak uygulama sonrası oluşabilecek kızarıklık şişlik morluk miktarını arttıracaktır.

Dolguların lokal anestezi içerdiğini unutmamak gerekir. Hangi bölgeye uygulanırsa uygulansın dolgu uygulamaları sonrası oluşacak anesteziyle o bölgede hissetmemek, sıcaklık algısının ortadan kaybolacağı unutmamak gerekir. Çok sert cisimleri çok yumuşakmış gibi hissetmek mümkündür. Sertlik algısının da geçi süre kaybolduğu hatırlanarak temasta bulunurken dikkatli olunmalıdır. 3 saat boyunca dolgu yapılan alanı anestezi etkisi altında olduğu unutulmamalı hatta 2-3 gün boyunca çok sıcak çok soğuk maddelere temas ederken dikkat edilmelidir.

JAWLİNE ÇENE DOLGUSU FİYATI NEDİR?

Jawline dolgusu ve çene dolgusu fiyatları hastanın şikâyeti ve şikâyetinin yaygınlık derecesine göre değişiklik göstermektedir.

Detaylı bilgi için bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.

Mutlukent Mah. 1973.Sok. No: 8 Ümitköy Çankaya ANKARA

Hemen Arayın: 0312 236 65 62

JAWLİNE DOLGUSU NEDİR?

Jawline dolgusu uygulaması dediğimiz; jawline dolgusu hattı boyunca yani çene köşesinden çene ucuna kadar uzanan hatta uygulanan dolgunun özel adıdır. Bu kadar popüler olmasının nedeni jawline dolgusu ile çene hattının belirgin olması yaşımızla doğru orantılı olmasıdır. Otuzlu kırklı ellili yaşlarda ortaya çıkan jawline dolgusu hattı ve çene hattındaki sarkmalar jawline dolgusu uygulaması ile ortadan kaldırabilir. Aynı zamanda jawline dolgusu uygulaması ile boyun gıdı estetiği ve orta yüz şekillendirmede kıymetlidir.

JAWLİNE DOLGU NASIL YAPILIR?

Jawline dolgusu uygulaması da, çene köşesinden bir kanül yardımıyla girilerek jawline dolgusu hattının doldurulması ile yapılan bir işlemdir. Jawline dolgusu hattı çene kemiği köşesinden başlayarak çene ucuna kadar uzanır. Jawline dolgusu ve çene ucunda cilt altına girilerek, 2 adet kanül yardımıyla uygulama yapılır.

JAWLİNE DOLGUSU UYGULAMASININ ETKİLERİ NELERDİR?

Jawline dolgusu uygulamasında ana hedef dümdüz bir jawline dolgusu uygulaması hattına ve çene hattına sahip olmaktır. Daha keskin bir çevre hattına sahip olmak isteyen danışanlarda jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamasından iyi sonuçlar alınmaktadır.

JAWLİNE DOLGUSU UYGULAMASI NE KADAR KALICI?

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamasının kalıcılık süresi 9 ila 18 ay arasında değişiklik göstermektedir.

JAWLİNE DOLGU UYGULAMASI YAPTIRAN ÜNLÜLER?

Jawline dolgusu uygulaması yaptıran ünlülerin listesi bir haydi uzundur.

Bu listenin başında yine TV sekiz televizyonun sahibi Acun Ilıcalı’nın eski karısı Şeyma Subaşı saymak mümkündür. Şeyma Subaşı yaptırdığı jawline dolgusu dolguyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Deniz Akkaya, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen bu listenin devamında yer alan isimlerdir.

Birce Akalay, Fulya Zenginer, Seda Güven ve tabii ki listenin bir diğer ismi son yılların popüler şarkısı o Ses Türkiye’nin jüri üyesi Hadise’dir. Listeye devam etmek istersek eğer Demet Özdemir, Nesrin Cavadzade, Türkiye güzeli seçilen Şevval Şahin, Sevda Erginci ve bir diğer ünlümüz Almeda Abazi’dir.

Liste o kadar uzun ki saymakla bitiremiyoruz.

Ebru Şallı, Özgü Kaya, Mine Tugay ve Yasemin Ergene‘i unutmamak gerekir. Ezgi Fındık bir diğer jawline dolgusu yaptıran ünlüdür. İrem Derici, Ayça Ayşin Turan ve Merve Bolu da bu jawline dolgusu uygulaması akımdan nasibini almıştır.

Burada sayılan ünlülerin tamamı jawline dolgusu estetik dolgusu uygulamasını yaptırdığını reddetmektedir.

Bunlar bir dedikodu olarak yayılmaya devam etse de sonuçlar ortadadır.

JAWLİNE DOLGUSU FİYATI NEDİR?

Jawline dolgusu ve çene dolgusu uygulamasında uygulanan dolgu markasına, uygulanan dolgu miktarına göre değişiklik gösterdiğinden uygulanacak klinikle iletişime geçerek fiyata bulunmasında fayda vardır.

BÜTÜN YAZIYI ÖZETLEMEK GEREKİRSE…

Jawline dolgu uygulaması ve çene dolgusu uygulamaları öncesinde kan akışını hızlandıran ve kani sulandıran her türlü ilaç gıda ve durumdan uzak durmak, genel olarak en önemli şeydir. Uygulama sırasında ihtiyaçların hasta ve doktor tarafından birlikte değerlendirilmesi gerekir.

Jawline dolgu uygulaması ve çene dolgusu uygulamaların fiyatları uygulama yapılacak dolgunun markasına ve uygulanacak dolgu miktarına göre değişiklik gösterir.

Uygulama 10 - 15 dakika süren bir işlemdir. Uygulamada bazen 1 - 2 bazen 5 - 6 cc ürün kullanmak gerekebilir.

Uygulama sonrası on gün süren her türlü kızarıklık, şişlik, morluk, hassasiyet ve ağrı doğal kabul edilir. Uygulama sonrası kızarıklık şişlik morluk çok da beklenen bir durum değildir.

Jawline çene dolgusu uygulaması çene kemiğinin anatomik olarak yenilen şekillendirilmesidir. Burada en kıymetli şey uygulayıcı doktor ve uygulanan dolgu markasıdır.

Jawline dolgu uygulaması ve çene dolgusu uygulaması hem gıda estetiğin de hem çene estetiğinde hem de orta yüz estetiğinde etkili günümüzün en popüler uygulamalarındandır.

Detaylı bilgi için bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.

Mutlukent Mah. 1973.Sok. No: 8 Ümitköy Çankaya ANKARA

Hemen Arayın: 0312 236 65 62


Doktorunuza Sorun

Biz Sizi Arayalım