• "Sağlığınız Bizim İçin Değerli"
Randevu Talep Formu

SELÜLİT TEDAVİSİ

Image

SELÜLİT TEDAVİSİ

Selülit, cilt altındaki yağ dokusunun de-organize yerleşmesine denilmektedir. Bu de-organize yağ dokusu sıkı sıkı bağlı cilt altı bağ dokusunun arasına yerleşir.

Selülitte çukur bölgeler ve tümsek alanlar yani portakal kabuğu görünümün sebebi sıkı bağ dokusu ve aralarına yerleşmiş yağ dokusudur.

SELÜLİT OLUŞMASININ NEDENLERİ

  • Hormonal Faktörler ve Yaş
  • Genetik Faktörler
  • Diyet ve Yaşam Tarzı
  • Stres
  • Hızlı Kilo Alıp Verme
  • Hareketsiz Yaşam

MEZOTERAPİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ

Kadınlarda çeşitli derecelerde görülen selülit tedavisinde mezoterapi etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

Selülit mezoterapisi ile mikrodolaşım düzeltilerek dokuda ödem oluşumu önlenmektedir. Uygulama ile yağlar parçalanarak yağ nodüllerinin küçültülmesi sağlanmaktadır.

Bozulan bağ dokusu yapılandırılarak selülit görüntüsünde düzelme sağlanmaktadır.

MEZOTERAPİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ UYGULAMASI HANGİ BÖLGELERDE KULLANILMAKTADIR?

Image

Mezoterapi ile selülit tedavisi uygulaması hangi bölgelere uygulanır sorusunun cevabına hepimiz aynı cevabı verebiliriz. Cevap tabii ki bacaklar Selülitleri en çok oluştuğu saha olan bacak bölgesinde uygulama en sık yapılır ama selülitin oluştuğu her bölgeye bu uygulama yapılabilir. Vücudumuzun her hangi bir bölgesinde de-organize, düzensiz bir yağ dokumuz varsa o bölgede muhakkak selülit oluşumunu da görülebilir. Karın kollar sırt selülit oluşumunu aday diğer bölgeleredır.

MEZOTERAPİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ UYGULAMASI NASIL UYGULANMAKTADIR?

Image

Mezoterapi yöntemiyle Selülit tedavisi uygulanması da uygulama her bir selülitin içine teker teker yapılır. Selülit tedavisinde iki amaç vardır. Birinci amaç; organize olmuş bir bölgede birikmiş yağ dokusunun parçalanması, ikinci amaç ise cilt cilt altı yağ dokusu arasındaki sıkı bağlantıların ayrılması şeklindedir.

Bir selülitte çukur bölge subsizyon yoluyla ayrılması gereken cilt cilt altı dokuyu temsil ederken, çukur etrafı de-organize olmuş yağ dokudan ibarettir.

Her bir selülit çukurunun cilt cilt altı dokudan teker teker ayrılması ve cilt cilt altı yağ dokusunun ve lipolitik bir ajanla tamamen eritilmesi şeklinde uygulanır.

Uygulama söylediğimiz gibi her bir selülitçukurunu tarayacak şekilde yapılır. Çok ince iğneler kullanılarak uygulama gerçekleştirilir. Bazen 13 mm derine yağ doku içerisine, bazen 4 mm derinlikte yüzeysel cilt altı dokuya uygulanarak papül oluşturularak uygulanır. Uygulama 15 20 dakika sürer.

İğne girişi sırasında ağrı hissedilmemesine rağmen, yağ yakan ajanlar uygulandığı sırada, uygulandı bölgede kısmı ağrı oluşturabilir.

MEZOTERAPİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ UYGULAMASI FAYDALARI NELERDİR?

Mezoterapi yöntemi güvenli ekonomik ve minimal yan etkileri olmasıyla selülit tedavisinde de ön plana çıkmaktadır. Uygulama sonrası normal hayata hemen dönüş sağlanabilir. Uygulama yerinde küçük kızarıklıklar, şişlikler ve morluklar dışında radikal yan etkiler ve alerjik reaksiyonlar çok fazla beklenmez.

MEZOTERAPİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ UYGULAMASI KAÇ SEANS UYGULANMAKTADIR?

Ne yazık ki Mezoterapi yöntemiyle selülit tedavisi uygulanması 6-10 seans 2 haftada bir ya da 3 haftada bir uygulanan bir yöntemdir. Yani tedavi 12 hafta ila 30 haftası arasında değişiklik gösterir.

MEZOTERAPİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ UYGULAMASI ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAMAKTADIR?

Image

Üçüncü dördüncü seansta ilk etkiler ortaya çıkan mezoterapi yöntemiyle selülit tedavisi uygulamasında seanslar bittikten 1 ay sonra tam etkileri ortaya çıkar. Şunu da belirtmek gerekir ki selülit tedavisi zor meşakkatli ve sonuçları %60 70 oranında iyileşme sağlanan bir tedaviyöntemidir. Selülit tedavisinde altın standart olarak kullanılan bir çok uygulamada başarı bu yüzdeler civarındadır. Selülitlerimizde ki %60 dahi azalması bizi psikolojik olarak destekleyecek. Çatlaklarda, ameliyat izlerinde, sivilce lekelerinde, travmalara bağlı oluşan yaralanmalarda ve genel olarak leke ve iz tedavileri zor, meşakkatli ve sonuçları %100 e yakın olmayan tedavilerdir.

MEZOTERAPİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ UYGULAMASI SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Image

Selülit tedavisi öncesinde dikkat etmemiz gereken sadece uygulama alanının temiz olması ve kan sulandırıcı ilaç kullanmamaktır. Selülit tedavisinde mezoterapi uygulanması sonrası kızarıklıklar, şişlikler ve morluklar doğaldır. Uygulama sonrası 24 saat uygulama bölgesine su değmemesi veya enfeksiyon riskinden kaçınmak kıymetlidir. Mezoterapi ile selülit tedavisi uygulaması sonrasında cildimizdeki kızarıklıklar ve morluklar için yatıştırıcı kremler kullanılabilir. Bu söylediklerimizin dışında dikkat edilmesi gereken, yapılmaması gereken genel olarak herhangi bir şey yoktur. Özel durumlar için lütfen doktorunuza danışın.

MEZOTERAPİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ UYGULAMASI ETKİSİ NE KADAR SÜRER ?

Mezoterapi yöntemi ile selülit tedavisi uygulamasının etkinliğine ömür boyudur diyebiliriz. Danışan tekrar kilo almadığı sürece, de-organize yağ dokuları tekrar oluşmadığı sürece etki kalıcıdır. Diyet ve yaşam tarzımıza dikkat etmek, yani ani kilo alıp vermekten uzak durmak, stressiz ve hareketli bir yaşam tekrar selülit oluşumunu önlemede kıymetlidir. Selülit oluşmasında nice hormonal faktörleri de gözardı etmemek gerekir. Gebelik ve menopoz bunların en başında gelmektedir. Selülit oluşmasına neden olacak yeni bir faktör eklenmedikce mezoterapi yöntemi ile selülit tedavisi sonrası tekrar selülit oluşması beklemez.

SELÜLİT PROBLEMLERİ YAŞAYAN ÜNLÜLER?

Mezoterapi yöntemiyle selülit tedavisi uygulamasını anlatırken tabii ki 2022 ve 2021 yıllarında selülit problemleri ile sahillerde, plajlarda beach lerde karşımıza çıkan en ünlü isimlerde bahsetmeden kendimizi alamayacağız. Neredeyse tüm ünlü isimler selülit problemi yaşadığını inkar etse de, fotograflara bakarak yorumları sizlere bırakıyoruz.

Gülben Ergen, Pınar Altuğ, Eda Taşpınar, Hülya Avşar, Çağla Şikel, Jennifer lopez, Burcu Esmersoy, Beren Saat, İrem Derici, Kim Kardashian, Nurgül Yeşilçay ve listede daha neler neler.

Yani üzülme sıkılmaya gerek yok. Hem ünlü, hem her gün televizyon ekranlarında gördüğümüz insanların bile selülit problemleri ile bulunmaktadır.

Çok ünlü iç çamaşırı mankenleri bile bu dertten yakınmaktadır.

Herkes bu problemleri inkar etse bile plajlarda selülitleri ile karşımıza çıkan ünlü isimler bir sonraki yıl selülitlerine veda etmiş oluyorlar. Aynı şey sizler içinde için mümkün. Selülit tedavisi zor ve meşakatli bir süreç olmasına rağmen iyi sonuçlar almamak imkansız değildir. Yeter ki isteyelim.

MEZOTERAPİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ UYGULAMASI FİYATI NEDİR?

Mezoterapi yöntemiyle selülit tedavisi uygulamasının fiyatları selülitlerimizin sıklığına ve genişliğine bağlı olarak değişir. Bir iğnenin içerisine mezoterapik ajanın her bir selülit bölgesine enjekte edildiğini düşünürsek genel olarak selülit tedavisi uygulamalarında fiyatlandırma muayene sonrası belirlenir.

MEZOTERAPİ YÖNTEMİ İLE SELÜLİT TEDAVİSİ UYGULAMASINI KISACA ÖZETLERSEK…

Selülit dediğimiz şey cilt cilt altıya dokusunun istemediğimiz şekilde bir araya gelip çukurlar ve yükseltiler oluşmasıdır. Çukurlar genel olarak alttaki yağ dokuyla cilt arasındaki sıkı bağlantıları temsil eder. Selülit oluşturmasında hormonlar, genetik, stres, hareketsiz yaşam ve ani kilo alıp verme sayılabilir Mezoterapi ile selülit tedavisinde iki hedef vardır; birinci hedef yağ dokuyu de eritmek, ikinci hedef ise cilt ile cilt altı yağ doku arasında bulunan sıkı bağlantıyı ayırmaktır. Selülit tedavisinde mezoterapi uygulaması mezoterapik ajanın cilt altına enjeksiyonu yoluyla uygulanır. 6 ila 10 seans arasında 2 haftada veya 3 haftada bir mezoterapi yöntemi ile selülit tedavisi uygulanabilir. Uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken genel olarak herhangi bir şey yoktur.

Detaylı bilgi için bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.

Mutlukent Mah. 1973.Sok. No: 8 Ümitköy Çankaya ANKARA

Hemen Arayın: 0312 236 65 62


Doktorunuza Sorun

Biz Sizi Arayalım