• "Sağlığınız Bizim İçin Değerli"
Randevu Talep Formu

DOLGU UYGULAMASI

Image

DOLGU UYGULAMASI

Medikal estetik alanında yaygın olarak kullanılan yöntemlerin başında hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yapılan uygulamalar gelmektedir.

Dolgu enjeksiyonu ile

 • dudakların dolgunlaştırılmasından,
 • kırışıklıkların giderilmesine,
 • elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesinden,
 • yüz hatlarının keskinleştirilmesine
 • çene ve jawline hattının oluşturulması
 • göz altı hacim kaybının giderilmesi
 • dudak çevresi kırışıklıkların giderilmesi
 • burun kökünden aşağı dudaklarımızın iki yanından aşağı uzanan nasolabial çizginin giderilmesi

kadar bir çok kullanım şekli bulunmaktadır.

DUDAK DOLGUSU

Dudaklar estetik görünüm açıdan yüzün önemli bir parçasıdır.

Zamanla vücuttaki östrojen hormonun azalması ile dudaklar incelir. Ameliyatsız dudak büyütme işlemi için en sık tercih edilen uygulama Dudak Dolgusu tedavisidir.

Dolgu uygulamasında etken madde olarak Hyalüronik asit kullanılmaktadır.

Dudak dolgusunda hedeflenen şeyler bazen asimetrikleri gidermek, bazen de dudağı içe ya da dışa doğru kıvırmak. Dudak dolgusunda kuruyan dudaklar bir diğer hedeftir. Dolgu uygulaması sonrası dudak mukozası bir miktar nemlenir. Dudak dolgusunda bir diğer hedefte dudakta oluşan çizgilenmelerin yok edilmesidir Ve son olarak söylememiz gereken en önemli hedef, tabii ki dudaklara hacim kazandırmaktır.

DUDAK DOLGUSU UYGULAMA ŞEKLİ

Dudak bölgesi anestezik krem ile uyuşturulur. İnce uçlu iğne ile Hyalüronik asit dolgu maddesi uygulama bölgesine enjekte edilir. İşlem süresi ortalama 15-20 dakika arasındadır. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir.

DUDAK DOLGUSU KALICILIĞI

Uygulamanın kalıcılığı 6-12 ay arasında değişmektedir.

ÇENE DOLGUSU

Çene, yüzün imajını komple etkileyen en önemli yerlerin başında gelmektedir. Yüz için altın oran olarak belirtilen bir oran bulunmaktadır. Alın 1 birim, burun 1 birim iken, burun ucu çene ucu mesafenin de 1 birim olması gerekmektedir.

Yüzümüze karşıdan baktığımızda,1 1 1 oranının yanında birde, yüzümüze yan profilden baktığımızda çene ucumuzun mevcut hattan ileride ya da geride olmaması gerekmektedir.

Çenenin uzun ya da kısa, önde ya da geride olması bu oranı değiştirecektir. Bu oranı dengeleyebilmek adına çene dolgusu uygulaması tercih edilmektedir.

Çene ucuna yapılacak ufak bir dokunuşla çene kemikleri daha belirgin, gıdınız daha küçük, tüm yüzünüz çok daha orantılı bir hal alabilir.

ÇENE DOLGUSU İLE ÇENEDE NASIL DEĞİŞİMLER YAPILABİLİR?

 • Çene hattının belirginleşmesi sağlanır.
 • Çenedeki orantısal sorunlar giderilir.

Çene ucundaki oransal sorunları açmak gerekirse; çenemizin hem ön profilden hem yan profilden doğru oranlara kavuşmasını sağlar. Aynı zamanda çenenin mevcut şekli de önemlidir. Çene ucu erkeklerde kare ve düz, kadın danışanlarda ‘v’ şeklinde ve oval bir görünüme sahip olması estetik açıdan kıymetlidir..

ÇENE DOLGUSU UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Çene dolgusu uygulamasının ilk adımı ihtiyacı belirlemek ve ihtiyaca uygun planlamanın yapılmasıdır. İşlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülerek iğneyi hissetmemesi sağlanır. İnce uçlu enjektör ile dolgu sıvısı, çenede belirlenen bölgeye enjekte edilir.

Uygulama ilk aşamadan itibaren etkisi gösterir.

İşlem ortalama 15-30 dakika arasında sürmektedir.

1 hafta sonra yapılacak genel kontrolde gerekli görülmesi halinde ufak rötuşlar yapılarak işlem tamamlanmaktadır.

Dolgunun çeneye oturması için yaklaşık 1 haftalık süre gerekmektedir. Genel kontrole gelene kadar hamam, sauna gibi aşırı sıcak ortamlarda bulunulmaması gerekmektedir.

ÇENE DOLGUSU KALICILIĞI NE KADAR SÜRER?

Çene dolgusu uygulamasının kalıcılığı ortalama 12 aydır. Tekrarlanabilir bir uygulamadır.

ELMACIK DOLGUSU

Image

Şimdi anlatmak istediğimiz dolgu türü elmacık dolgusu uygulamasıdır. Elmacık dolgusu uygulanmasıda hedef elmacık kemiği üzerinde yer alan üç adet yağ pedini desteklemektir. Elmacık dolgusu uygulaması medikal estetik dünyasının en önemli uygulamalarından biridir. Elmacık dolgusu uygulamalarıyla nosolabial çizgimizden kurtulmak orta yüzümüzü ve üstü yüzümüzü şekillendirmek ortayüzde 1 çukurluk elde etmek mümkündür.

Elmacıklarımızın kulağı yakın bölgesi, çenemiz uç bölgesi ve kulak altı çene köşesi yüz şekillendirmede çok kıymetli beş noktadır.

Elmacık dolgularını sadece elmacıklara volüm (hacim) vermek anlamında düşünmemek lazım. Elmacık dolguları yüz şekillendirmede de çok kıymetlidir. Elmacık dolgusu Yapılan alandaki dolgunun etraf dokuyu da kendine doğru çekmesi yani lifting etkisi ile yüz şekillendirme uygulamaları çok radikal sonuçlar almak bulunmaktadır.

NASOLABİAL DOLGU

Nasolabial dolgu uygulaması dediğimiz uygulama, burun kökünden çenemizi uzağına çizgilerin kırışıklıkların daha silik hala getirmek, yok etmek için yapılan dolgu uygulamalarıdır.

Nasolabial çizgiyi yok etmenin iki yolu vardır;

Bunlardan ilki elmacık dolgusu, çene köşesi dolgusu ve çene ucu dolgusuyla nasolabial çizginin silik hale getirilmesi işlemidir.

İkinci yöntem ise nasolabial çizginin direk olarak doldurulmasıdır.

Nasolabial dolgu da hangi yöntemin seçici seçileceği hastanın yaşına cildindeki sarkma miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Image

İleri yaşta hastalarda 5 nokta tekniği dediğimiz elmacık, çene köşesi ve çene ucu uygulaması tercih edilirken erken yaşlarda daha çok nasolabial oluğun direk olarak doldurulması işlemi tercih edilir.

Bu sebeple nasolabial oluk ileri yaşta, sarkması çok olan hasta grubunda 5 nokta tekniğiyle yapılıp hem nasolabial oluğun silikleşmesi hemde sarkmanın toparlanması amacıyla yapılır.

İleri yaşta nasolabial çizginin direk olarak doldurulması, cilt sarkmalarını arttırırken nasolabial çizginin yok olmasını tabii ki sağlıyacaktır. Sarkmayı daha fazla arttırmamak için 5 bölgeye yapılan dolgu uygulamaları ileri yaşta danışanlar için tercih sebebidir.

Genç yaştaki danışanlar da ise nasolabial çizgi direk olarak doldurulabilir.

Nasolabial çizgi yaşımızı en çok ortaya koyan bölgelerdendir.

DUDAK ÜSTÜ BARKOD ÇİZGİLERİ İÇİN DOLGU

Image

Dudak üstü barkod çizgileri dolgu uygulamasıyla yok edilebilen kırışıklıklar arasındadır. Bu çizgileri yok etmek için her bir kırışıklığın içerisine dolgu uygulaması yapılır.

Bu uygulamada dolgu cildimizin en üst tabakasına yapılır ve çok yumuşak dolgular tercih edilir. Bu çizgiler özellikle sigara kullanan danışanlarda çok belirgindir. Bu çizgilere sahip olan danışanların hepsi, yapılan her araştırmalarda vücudunun en kusurlu bölgesi olarak bu alanı tariflemiştir. Bu çizgilerin en büyük sebebi, dudak mimiklerimizin yanlış ve sık kullanılmasıdır. Dudak mimiklerimizin sık kullanılmasına en sık neden olan şeyse sigara tüketimidir.

BURUN DOLGUSU

Burun Dolgusu uygulaması cerrahi bir operasyon olmaması sebebi ile muayenehane ortamında uygulanabilmektedir. Dolayısıyla yüz dolgu uygulamaları ile aynı prensiple uygulanır.

Dolgu yapılacak bölge anestezik krem ile uyuşturulur. İnce uçlu iğne ile doldurulmak istenen bölgeye dolgu sıvısı enjekte edilir. Uygulamada dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılmaktadır. Ortalama 15-20 dakika içerisinde işlem tamamlanmaktadır.

BURUN DOLGUSU FAYDALARI

 • Deri-kıkırdak dokudaki çökmeleri doldurup onarmak,
 • Burun ve çevresindeki bozuklukları gidermek,
 • Burnun duruş orantısını sağlamak,
 • Asimetrik bozuklukları eşitlemek,
 • Burnun form bozukluklarını ortadan kaldırmak.

BURUN DOLGUSU KALICILIĞI

Uygulamanın kalıcılığı 18 aya kadar uzayabilmektedir.

Dolgu uygulamaları neredeyse tüm yüzümüze yapılmaktadır. Dolgunun uygulanamayacağı yapılamayacağı bölgeler çok nadirdir. Şakaklar, elmacıklar, nasolabial çizgi, dudaklar ve çene dolgunun en çok kullanıldığı alanlardır. Dolgu uygulamaları kozmetoloji de ve estetik uygulamaları arasında en sık yapılanlardan biridir. Basit, kolay, ucuz ve minimal invaziv olmasıyla ve özellikle de anında sonuç vermesi ile estetik uygulamalar arasında popülerdir.

Detaylı bilgi için bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.

Mutlukent Mah. 1973.Sok. No: 8 Ümitköy Çankaya ANKARA

Hemen Arayın: 0312 236 65 62


Doktorunuza Sorun

Biz Sizi Arayalım