• "Sağlığınız Bizim İçin Değerli"
Randevu Talep Formu

MEZOTERAPİ

Image

MEZOTERAPİ UYGULAMASI NEDİR?

MEZOLİFTİNG(MEZODERM TABAKASININ SIKILAŞMASI(LİFT EDİLMESİ)) UYGULAMASI NEDİR?

MEZOTERAPİ UYGULAMASI VE MEZOLİFTİNG(MEZODERM TABAKASININ SIKILAŞMASI(LİFT EDİLMESİ)), cilt gençleştirme olarak belirtilebilir. Boyun bölgesi, yüz ve ellerde oluşan ince çizgilerin giderilmesi ve kaybolmuş olan elastikiyetin geri kazandırılması amacıyla cilt yüzeyine yapılan bir uygulama çeşididir.

MEZOTERAPI UYGULAMASININ FAYDALARI NELERDİR?

MEZOTERAPİ UYGULAMASI VE MEZOLİFTİNG(MEZODERM TABAKASININ SIKILAŞMASI(LİFT EDİLMESİ)) uygulamasının temel amacı, uygulama yapılan bölgedeki kollajen üretiminin artmasını sağlayarak hücre yenilenmesini hızlandırmaktır.

Böylece daha gergin bir cilde sahip olunarak kırışıklıklar yok edilebilmektedir. Ayrıca cilt altındaki tahribatlı dokular, bu yolla onarılmaktadır.

Uygulama sonrasında kırışıklıkların azalması ile birlikte cilt daha genç ve güzel görünür. MEZOTERAPİ UYGULAMASI VE MEZOLİFTİNG(MEZODERM TABAKASININ SIKILAŞMASI(LİFT EDİLMESİ)) uygulaması ile birlikte yılların etkisi ile ciltte meydana gelen sarkmaların da önüne geçilebilmektedir. Cildin nemini kaybetmesi ile birlikte ortaya çıkan mimik kırışıklıklarının tedavisinde de sıklıkla uygulanan yöntemlerin başında gelmektedir.

Uygulama programı, uygulama yapılacak bölge ve yoğunluğa göre değişiklik göstereceği için tedavi süresi de buna bağlı olarak farklılık göstermektedir.

MEZOTERAPİ UYGULAMASI VE MEZOLİFTİNG FARKI NEDİR?

Mezoterapi uygulaması bir ürünü Mezoderm tabakasına enjeksiyon yöntemidir. mezolifting ise mezoterapi uygulamasıyla enjekte edilen mezoderm tabakasında sıkılaştırma(lifting) etkisine verilen isimdir. Mezoterapi uygulaması doktorun enjeksiyon tekniği, mezolifting uygulama sonrası oluşan sıkılaşmanın adıdır.

MEZOTERAPİ UYGULAMASI VE MEZOLİFTİNG(MEZODERM TABAKASININ SIKILAŞMASI(LİFT EDİLMESİ)) NASIL UYGULANIR?

Cildin ihtiyacını gidermeye dönük olarak hazırlanan karışım, belirlenen bölgeye çok ince uçlu iğneler ile enjekte edilmektedir. Böylece karışım derin tabakalardaki hedeflenen dokuya ulaşır.

MEZOTERAPI UYGULAMASI ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAMAKTADIR?

Image

MEZOTERAPİ UYGULAMASI VE MEZOLİFTİNG(MEZODERM TABAKASININ SIKILAŞMASI(LİFT EDİLMESİ)) uygulaması kısa vadede cilde parlaklık ve canlılık katar. Orta ve uzun vadede ise elastin ve kollajen sentezi aktive edilerek, cildin gerilip toparlanması sağlanmaktadır.

Mezoterapi uygulamalarının etkisini ne zaman başlar kadar önemli olan ne zaman son bulduğudur. Bir çok Mezoterapik ajan etkisi aslında bir ömür bizle birliktedır. Cildimizi hyalüronik asit, kolajen ve elastin sentezini ilk bir yıl radika şekli şekilde arttıran mezoterapik uygulamalar, ilerleyen dönemde de azalan etkiye rağmen bir ömür kalıcılığını gösterebilmektedir.

MEZOTERAPI UYGULAMASI NASIL UYGULANMAKTADIR?

Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem sürüldükten sonra yaklaşık 30 dakika beklenir. Süre sonunda uygulamaya geçilir. Seans süresi ortalama 15 dakikadır. Uygulamada kullanılan iğneler çok ince uçlu olduğundan acı hissi minimuma indirgenmiştir.

MEZOTERAPI UYGULAMASI KAÇ SEANS UYGULANMAKTADIR?

Ortalama seans sayısı 4-6 arasındadır. Seans sıklığı 1-3 haftada 1 şeklindedir.

MEZOTERAPİ NE KADAR AĞRILI BİR İŞLEM?

Mezoterapi uygulaması ağrısız diyebileceğimiz işlemlerdendır.30 G’luk 4 milimlik çok ince ve kısa iğneler kullanılmaktadır. Mezoterapi uygulaması yapılacak ilgili bölgeye göre lokal anestezik kremde kullanmak mümkündür. Lokalanestezi kremleri iğnenin girişindeki ağrıyı azaltırken, mezoterapik ürünün cilt içerisinde yapabileceği ağrıyı kısmen azaltmaktadır.

Mezoterapi ağrısız diyebileceğimiz bir işlemdir.

Mezoterapi UYGULAMASI kalıcı mı?

Mezoterapi uygulamalarında kalıcılık bir ömürdür. Çünkü bu işlem bir cilt altı dokusunu uyarma işlemidir. bir ömür boyunca cildimizde oluşan kolej un elastin hidro Last ve Euro nick Asst miktarını uyarmaktadır tabii ki bu uyarılarının İlk günkü kadar etkin olabilmesi için tekrarlayan enjeksiyonlara ihtiyaç duyulmaktadır

Mezoterapi UYGULAMASI zararlı mı?

Mezoterapisi uygulaması lokal yan etkileri dışında radikal ilan etkileri bulunmayan bir uygulamadır. Mezoterapi uygulamalarında ana mantık ilgili dokuya ihtiyacı kadar ürünü direk enjeksiyonu dur. Buda Mezoterapi uygulamalarında kullanılan ürün miktarını çok düşük hacimlere indirir düşük hacimli ürün lokal uygulamalarla çok etkili Sonuçlara neden olurken Radikal yan etkilere neden olmaz.

MEZOTERAPI UYGULAMASI HANGİ BÖLGELERDE KULLANILMAKTADIR?

Mezoterapi hangi bölgelere kullanılmaktadır diye sorarsak kendimize bu sorunun cevabı tüm vücudumuza uygulanabilir. Mezoterapi uygulamaları uygulandığı bölgede kolajen, elastin ve hyaluronik asit gibi gibi ürünlerin artışına neden olur ve kullanılmadığı bölge yok denecek kadar azdır. Tabii ki ki en çok anti aging amaçlı ve yü bölgesine kullanılmaktadır.

MEZOTERAPI UYGULAMASI ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Image

Mezoterapi uygulamasıdan önce dikkat etmemiz gereken en önemli şey üç gün öncesine kadar ginko, kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay, aspirin ve romatizma ilaçları kesilmesidir. İlaçlarının nasıl kesileceği konusunda lütfen doktorunuza başvurunuz. Uygulama öncesi alkol tüketmemek gerekir. Uygulama öncesinde, ya doktorunuz tarafından ya da evde yapacağınız yüzeysel cilt temizliği ve yüzeysel bir peeling uygulama etkinliğine arttıracaktır.

Yani Mezoterapi uygulaması öncesi dikkat edilmesi gerekenlerin listesi oldukça kısadır. Uygulamadan uygulamaya değişiklik olabileceğinden gene de uygulama öncesinde başvurduğunuz doktordan bilgi talep etmenizi öneririz.

MEZOTERAPI UYGULAMASI SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Mezoterapi uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler genel olarak enjeksiyon yerinin temizliği ve sudan uzak tutulmasıdır. Aynı önlemler minimal de olsa tüm invaziv işlemlerden sonra geçerlidir. Örneğin koldan kan aldırsak da aşı yaptırsakta kalçadan küçük bir enjeksiyon da olsak gene aynı cümlelerle oraya su ve kirlilikdan uzak tutmanız gerekir. Bu konuda Mezoterapi sonrası dikkat edeceklerimizin listesi çok kısadır. alkol ve sigara tüketmemek yoğun spordan kaçmak bir diğer dikkat etmemiz gereken konulardır.

Ve tabii ki güneş tüm kozmetik uygulamalar sonrasında güneş koruyucu kullanmak çok kıymetlidir yeni leke oluşumunu azalmasında etkilidir

MEZOTERAPI UYGULAMASI ETKİSİ NE KADAR SÜRER ?

Mezoterapi uygulamalarında etki süresi üç ayla bir ömür arasında çok geniş bir yelpazededir. Mezoterapi uygulamalarında bazen etki tamamen sonlanırken, bazen de bir ömür bizimle kalıcıdır. Genel olarak Mezoterapik uygulamaların etki süresine bir yıl diyebiliriz. Tekrarlayan uygulamalar etki süresini arttırmaktadır.

MEZOTERAPİ UYGULAMASI ETKİLİ Mİ?

Image

Mezoterapi uygulaması estetik dünyasını en etkili uygulamalarından biridir. Mezoterapi uygulaması artık neredeyse bütün kozmetik uygulamalarının yüzde doksanını oluşturmaktadır. Eğer herhangi bir madde herhangi bir enjektörün içerisindeyse ve iğne yardımıyla herhangi bir derinliğe enjekte ediliyorsa bunun adı Mezoterapidir. Yani neredeyse Mezoterapi uygulamasının olmadığı bir alan yoktur.

Yeni Dünya düzeninde Mezoterapi olmazsa olmazdır. Lokal uygulanışı düşük dozda uygulanışı ve yan etkileri nazlıyla Mezoterapi uygulamaları artık dört yanımıza sarmış vaziyettedir.

Artık günümüzde non invaviz, cerrahi olmayan ameliyatsız işlemler ön plana çıkmıştır. Bütün tıbbı alanlarında alanında cerrahi olmayan işlemler ön plana çıkmıştır. Tabii ki estetik dünyasında ve kozmetoloji de bundan nasibini almıştır. Artık estetik dünyasında cerrahi işlemler popülerliğini yitirmiştir.

MEZOTERAPİ UYGULAMASI VE MEZOLİFTİNG(MEZODERM TABAKASININ SIKILAŞMASI(LİFT EDİLMESİ)) FİYATLARI NEDİR?

Image

Bütün estetik dünyasında yapılan işlemlerin birçoğu Mezoterapi yöntemle yapıldığı için Mezoterapi uygulamalarında fiyat vermek çok yanlıştır. Aklınıza gelen cerrahi olmayan uygulamaların neredeyse tamamı da Mezoterapi kullanılmaktadır. Yaptırmak istediğiniz veya doktorunuzun tarafından yapılması önerdiğiniz uygulamayı belirledikten sonra fiyat araştırması yapmak çok daha akılcıdır. 2022 Mezoterapi Fiyatlarında tabii ki bir artış olmuştur. Hala Mezoterapi en ekonomik, en kısa sürede uygulanan ve kalıcılığı yüksek uygulamalar arasında biridir.

Uygulama yapılacak bölgeye ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi için lütfen İLETİŞİME geçiniz.

Detaylı bilgi için bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.

Mutlukent Mah. 1973.Sok. No: 8 Ümitköy Çankaya ANKARA

Hemen Arayın: 0312 236 65 62


Doktorunuza Sorun

Biz Sizi Arayalım